Kā izvēlēties siltumsūkni “Gaiss - ūdens”?

Ar ko atšķiras siltumsūkņi “Gaiss – ūdens”?

Ar ko atšķiras siltumsūkņi “Gaiss – ūdens”?

Mūsdienās siltumsūkņi “Gaiss – ūdens” kļūst arvien populārāki. Izmantojot šādu apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu, par enerģijas avotu kļūst āra gaiss, kas tiek pārnests uz iekārtu un pārveidots par siltumenerģiju. Mūsdienu siltumsūkņi nodrošina ne tikai efektīvu apkuri, bet arī telpu kondicionēšanu, to pielietošanai tiešām ir vairākas iespējas: siltumsūkņi tiek izmantoti ūdens sildīšanai, siltumenerģijas pārnešanai uz radiatoriem, silto grīdu utt.

Daži fakti par siltumsūkņiem

Siltumsūkņi “Gaiss – ūdens” ekonomē elektroenerģiju: modernākie siltumsūkņi var saražot pat piecas reizes vairāk siltumenerģijas nekā citas populāras sadzīves apkures iekārtas. Lai nodrošinātu vēl lielāku siltumsūkņa efektivitāti, ir jānodrošina pietiekama siltumizolācija – jānosiltina ēkas sienas, jānodrošina, lai logi, durvis un jumts būtu pietiekami hermētiski. Parasti tiek uzskatīts, ka siltumsūkņi “Gaiss – ūdens” darbojas pārāk trokšņaini, tomēr tā nav. Mūsdienu apkures sistēma “Gaiss – ūdens” darbojas ne skaļāk nekā vismodernākais ledusskapis, tāpēc nav jāuztraucas par pārmērīgu troksni.

Vai siltumsūkņu apkope ir sarežģīta?

Vispirms ir svarīgi izvēlēties piemērotu siltumsūkņa atrašanās vietu. Nodrošiniet, lai šīs iekārtas tuvumā nebūtu augu, un uzticiet tās montāžu speciālistiem. Lai siltumsūknis “Gaiss – ūdens” darbotos nevainojami, ieteicams veikt ikgadēju apkopi, regulāri pārbaudīt spiedienu apkures sistēmā, notīrīt nosūcēju un režģi. Siltumsūkņu apkalpošana pašu spēkiem ir diezgan sarežģīta, tāpēc labāk to uzticēt pieredzējušiem speciālistiem.

Kā izvēlēties labāko siltumsūkni?

  • Nav iespējams viennozīmīgi pateikt, kāds ir labākais siltumsūknis “Gaiss – ūdens”:
  • Izvēloties šādu apkures sistēmu, ir svarīgi ņemt vērā, kādas funkcijas tā veiks (tikai sildīs telpas vai arī kondicionēs gaisu);
  • Kāda ir paredzamā darba temperatūras amplitūda;
  • āds ir sūkņa trokšņa līmenis utt.

Piemēram, siltumsūkņi “Nulite” ir pielāgoti mūsu valsts klimatiskajiem apstākļiem: tie lieliski darbojas temperatūrā no -25 līdz +35 °C, tos var vadīt attālināti. Siltumsūkņi “SPRSUN” tiek augstu vērtēti to izturības, lietošanas ērtuma un vieglas kopšanas dēļ.

Siltumsūkņu salīdzinājums

Visus siltumsūkņus var iedalīt atkarībā no siltuma avota: ģeotermiskie izmanto zemes siltumu, siltumsūkņi “Gaiss – ūdens” izmanto siltumenerģiju no apkārtējā gaisa, nosūces gaisa siltumsūkņi ventilācijas laikā izmanto izplūdes gaisa siltumu.

Visi modernie siltumsūkņi ir piemēroti augstas energoefektivitātes A+ un A++ klases mājām. Tomēr jāņem vērā vēlamie kritēriji – ja nepieciešama pēc iespējas lielāka siltumsūkņa efektivitāte, piemērotāks ir ģeotermālais siltumsūknis. Turklāt kondicionēšana ar ģeotermālo siltumsūkni neprasa pilnīgi nekādus izdevumus, nav nepieciešama āra iekārta, tikai vertikāls urbums vai horizontāls cauruļvads gruntī. Tiesa, to samontēšana nav tik vienkārša, un tas sadārdzina apkures sistēmas montāžas izmaksas.

Siltumsūknis “Gaiss – ūdens” ir salīdzinoši lētāks siltuma avots salīdzinājumā ar ģeotermālo, tā ierīkošanai nav nepieciešama rakšana vai urbšana, nav nepieciešams ievads vai skurstenis. Tā ir optimāla izvēle, ja zemesgabalā nav iespējams ierīkot horizontālu cauruļvadu vai urbumu, it īpaši dārzkopības biedrību zemesgabalos, pēc ēkas siltināšanas un apkures sistēmas rekonstrukcijas.

Siltumsūkņa “Gaiss – ūdens” darbība

Siltumsūkņa “Gaiss – ūdens” enerģijas avots ir āra gaisa siltumenerģija. Daudzi cilvēki, kuri nepārzina siltumsūkņu tehnoloģiju, ir pārsteigti, kā auksts gaiss ziemā var kļūt par siltuma avotu. Salīdzināsim ar ledusskapi, kas stāv siltā telpā, bet iekšpusē uztur aukstumu.

Siltumsūkņi “Gaiss – ūdens”, tāpat kā visi siltumsūkņi, darbojas pēc siltuma pārneses principa pretēji ledusskapim: āra gaiss tiek atdzesēts, un dzesēšanas procesa rezultātā iegūtais siltums caur siltummaini tiek pārnests uz šķidrumu, ko izmanto ēkas gaisa un (vai) ūdens sildīšanai. Mūsdienu siltumsūkņiem “Gaiss – ūdens” ir iebūvēta karstā ūdens sistēma, vasarā ir iespējama arī telpu kondicionēšana.

Siltumsūkņi “Gaiss – ūdens” ir īpaši piemēroti apsildāmām grīdām, jo ​​tiem nepieciešams nelielas temperatūras siltumnesējs.

Mēs daudzkārt esam dzirdējuši mītu, ka, uzstādot siltumsūkni “Gaiss – ūdens”, māja tiek apkurināta ar elektroenerģiju. Uzņemoties atbildību, varam pierādīt, ka, piemēram, mūsu jaunākās paaudzes siltumsūkņi gadā saražo piecas reizes vairāk siltumenerģijas nekā elektriskais sildītājs, izmantojot tādu pašu enerģijas daudzumu.

COP koeficients parāda siltumsūkņa faktisko efektivitāti, un tas jāņem vērā, izvēloties siltumsūkni.

Siltumsūkņa gada efektivitāte

Iepriekš vienīgais siltumsūkņa efektivitātes rādītājs bija tā apkures kvalitātes koeficients COP (Cofficient of Perfomance). COP parāda apkures sistēmai piegādātās jaudas (kW) un siltumsūkņa patērētās elektroenerģijas (kW) laboratorijas attiecību, ko laboratorijas apstākļos noteicis ražotājs. Tomēr pirms dažiem gadiem stājās spēkā ES direktīva, kas pieprasa ražotājiem deklarēt siltumsūkņa gada vidējo efektivitāti – SCOP. Saskaņā ar ES direktīvām siltumsūkņus tagad testē pēc vienotas metodikas, arī aukstajā klimatā.

SCOP koeficients parāda siltumsūkņa elektroenerģijas patēriņa attiecību pret iegūto siltuma enerģiju visa gada garumā dažādos laikapstākļos.

Turklāt siltumsūkņi, tāpat kā ledusskapji vai citas iekārtas, tiek attiecināti uz C, B, A, A +, A ++, A +++ enerģijas klasi.

GAISA NOSŪCES SILTUMSŪKŅI

Gaisa nosūces siltumsūkņu enerģijas avots ir ventilējamā gaisa siltums. Šādu sūkņu efektivitāte ir augstāka nekā siltumsūkņu “Gaiss – ūdens”, un zemāka nekā ģeotermālo siltumsūkņu. Tomēr, ņemot vērā efektivitātes un ieguldījumu attiecību, to cena ir optimāla. Gaisa nosūces siltumsūkņi arī var pilnīgi apmierināt A + un A ++ energoefektīvu ēku siltuma vajadzību. Gaisa nosūces sūkņi ir ļoti populāri Skandināvijas valstīs, un tie veido aptuveni 80% jaunbūvējamo māju tirgū.

Apsverot, vai ir vērts uzstādīt siltumsūkni mājā vai jebkurā ēkā, jāaprēķina nevis kvadrātmetri, kas jāsilda, bet gan ēkas siltuma vajadzība. Vissvarīgākais rādītājs ir mājas siltuma gada patēriņš. Šajā ziņā siltumsūknis “Gaiss – ūdens” ir pieņemams variants, jo tas ir ideāli piemērots arī liela siltuma pieprasījuma apmierināšanai. Salīdzinot siltumsūkņu “Gaiss – ūdens” investīciju izmaksas ar cita veida siltumsūkņiem (ģeotermālie, sūkņi “Ūdens – ūdens”), izrādās, ka siltumsūknis “Gaiss – ūdens”ir lētākais risinājums.